Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Muzeum meteoritů - exkurze 9. třídy

Muzeum meteoritů - exkurze 9. třídy

Muzeum meteoritů

V rámci přírodopisu a zeměpisu se žáci 9. ročníku vypravili do Místeckého Muzea meteoritů, kde si prohlédli největší sbírku meteoritů v ČR. Muzeum se připravovalo do prvního otevření téměř 8 let a k vidění byly kousky z mnoha míst, jako je například Argentina, Egypt, poušť Namib, ale i jeden exkluzivní meteorit přímo z Marsu. Některé exponáty dostali žáci přímo do rukou – měli tím možnost držet v ruce nejstarší objekty na naší planetě. V přednášce bylo mnoho zajímavých informací o tom, jak se meteority chovají po dopadu na Zem, jak se hledají, jak a kde se zkoumají a jaká je jejich hodnota. V neposlední řadě bylo hovořeno o meteoritu Morávka, jehož model ze školní 3D tiskárny jsme jako poděkování muzeu předali.