Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Plány na březen

Plány na březen

V březnu vítáme jaro!

Čeká nás příprava vystoupení i tvoření na tradiční "Vynášení Morény", které proběhne v pátek 31. března. Před námi je také pět projektových dnů "Malý řemeslník". Jedná se o výjezdní aktivitu ze Světa techniky do mateřských škol. Tento vzdělávací program je koncipován formou her a praktických dovedností, děti jsou seznámeny se základy řemeslných činností a v praxi si vyzkoušejí řadu zajímavých řemesel. Podílejí se na výrobě velmi jednoduchých předmětů – hraček. Cílem každé hodiny je seznámit děti s konkrétními pracovními nástroji a jejich použitím. Vyzkoušíme si šroubování, řezání, smirkování, zatloukání hřebíčků a mnoho dalšího. Každou hračku si děti sami sestaví a ponechají.

Pro předškoláky je připraven Adaptační program s paní učitelkou z 1. třídy.
Také nás čekají zábavné dny s žáky 9. třídy, kdy si děti vyzkoušejí např. zavazování tkaniček, také proběhne beseda o hudebních nástrojích a žákyně 6. třídy předvedou své dovednosti v háčkování, pletení a mnoho dalšího.
Pro rodiče je dne 9. 3. připravena přednáška Mgr. Daniely Kilduff, PhD., speciální pedagožky, o školní zralosti a připravenosti.